جنگها و تاریخ

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

جنگ مدیا

← آمار وب سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


Think,Befor We Act

/ساعتی در خود نگر تا كیستی/ از كجائی وز چه جائی چیستی/ در جهان بهر چه عمری زیستی/ جمع هستی را بزن بر نیستی

بازهم از کرمات شیخ ما که شیره خورده بود

حاج اقا ظریف در نامه ای به بان کیمون به پرداخت غرامت نسبت به حملات تروریستی از حساب پولهای بلوکه شده ی ایران اعتراض کرده اند. ایشان می فرمایند:

عالیجناب(منظور بان کیمون است)

اصل مصونیت دولتها یكی از ستونهای اصلی نظم حقوقی بین المللی و حقوق آمره بین المللی است كه از جمله اخیرا در قالب كنوانسیون ملل متحد در مورد مصونیت های قضایی دولتها و اموال آنها تدوین شده است. تفوق این اصل توسط جامعه جهانی، همه نظامهای حقوقی و دیوان دادگستری بین المللی مورد شناسایی قرار گرفته است.

بجز 'فعالیتهای تجاری' كه تنها استثنا بر این قاعده بشمار می آید، كلیه ادعاها علیه یك دولت دارای حاكمیت باید مطابق سازوكارهای پیش بینی شده در توافقات دو یا چند جانبه مورد رسیدگی قرار گیرد یا به نحو مناسب از طریق محاكم صالحه بین المللی حل و فصل شوند.

و البته پس از آن ادامه می دهند:

در واقع این آمریكا است كه از مدت ها قبل می بایست به خاطر سیاستهای خصمانه همیشگی اش علیه مردم ایران غرامت بپردازد. این سیاستهای متخلفانه و اقدامات علیه ملت ایران كه مسئولیت بین المللی برای دولت آمریكا ایجاد می كنند، بر اساس شواهد محكم تاریخی و نه ادعاهای بی پایه به وقوع پیوسته و حتی مقامات آمریكایی نیز به آن اذعان داشته اند.

خوب عزیز دل برادر! اگر اصل مصونیت دولتها یکی از ستونهای اصلی نظم حقوقی بین المللی است ،و شما هم آن را قبول دارید، چطور ادعا می کندی که دولت آمریکا باید به خاطر سیاستهایش علیه مردم ایران غرامت بدهد. آمریکا هم یک دولت است و شامل همان اصل مصونیت کذایی می شود دیگر. نمی شود؟

حاج آقا در ادامه می فرمایند:

یكی از این تخلفات سرنگونی دولت منتخب مردم ایران در سال ۱۳۳۲ توسط ایالات متحده و حمایت و مباشرت فعالانه آمریكا در جنایات دیكتاتوری مخوف پس از آن و از جمله شكنجه های انجام شده علیه ایرانیان از سال ۱۳۳۲ تا سال ۱۳۵۷ توسط ساواك (كه توسط آمریكا ایجاد شد و توسط آمریكایی آموزش داده شد) می باشد.

معلوم می شود که جناب وزیر امور خارجه یا معنی دولت منتخب را نمی داند یا معنی مردم را و یا معنی هر دو را. بر اساس کدام اصل قانون اساسی مشروطیت دولت آقای مصدق منتخب مردمی بوده؟

جالبتر البته اظهار نظر کارشناسی ایشان درباره جنگ ایران و عراق است:

ارائه كمكهای اطلاعاتی و دیگر انواع كمكها به صدام حسین در جنگ تجاوزكارانه اش علیه ایران از سال ۱۳۵۹ تا سال ۱۳۶۷ و از جمله ارائه اطلاعات سیستمهای آواكس جهت كمك به صدام برای بكارگیری سلاحهای شیمیایی علیه نظامیان و غیر نظامیان ایرانی كه در حكم جنایت جنگی است؛ سرنگونی تعمدی هواپیمای غیر نظامی ایرانی در سال ۱۳۶۷ كه به مرگ ۲۹۰ مسافر آن انجامید و غارت دارایی هایی ایران در خارج از كشور از دیگر تخلفاتی است كه آمریكا علیه مردم ایران طی سالیان اخیر مرتكب شده است.

ارائه اطلاعات سیستمهای آواكس جهت كمك به صدام برای بكارگیری سلاحهای شیمیایی علیه نظامیان و غیر نظامیان ایرانی

ببخشید! یعنی برای بکارگیری سلاح شیمیایی باید اطلاعات سیستم(منظور هواپیما است) آواکس موجود باشد؟ یعنی الان توی سوریه که طرفین درگیری فرت و فرت همدیگر را حشره کش می زنند اطلاعات سیستمهای آواکس موجود است.

ایشان طبق دکترین "هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکن ولی اجازه بده که ایرانی ها همیشه تهدیدت کنند" اضافه می کند:

دولت جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای اتخاذ تدابیر قانونی، از جمله انجام اقدامات متقابل لازم و متناسب، با هدف اعاده حقوق و حفظ منافع مردم ایران در برابر اعمال غیر قانونی مستمر آمریكا محفوظ می داند.

اقدام متقابل؟ جل الخالق... یعنی ریالهای آمریکا را در بانک پارسیان و پاسارگاد به عنوان غرامت به خانواده دکتر مصدق خواهیم داد؟ احسنت!

اما حسن ختام نامه ایشان جمله ی جالب زیر است:

لطفا دستور فرمایید این نامه در دستور كار مجمع عمومی ملل متحد ذیل عنوان 'حكومت قانون در سطوح ملی و بین المللی' و نیز شورای امنیت منتشر شود.

حکومت قانون!!! جالب است که نظامی که بزرگترین افتخار خود را اشغال غیرقانونی سفارتخانه ی یک کشور دیگر می داند دم از قانون می زند. به قول مرحوم کیومرث صابری "ظاهرا سمبه خیلی پر زور بوده است."

پی نوشت1: هی به دوستان یادآوری می کنیم که حقوق بین الملل بخوانند برای این است که در این موارد بتوانیم مسائل را درست و حسابی تحلیل کنیم. از دوستان اگر کسی حقوق بین الملل خوانده لطفا اعلام کند تا به عنوان مشاور حقوقی وبلاگ استخدامش کنیم.

پی نوشت2: پرس تی.وی عزیز نوشته:غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه نامه شكایت وزیر امورخارجه كشورمان را به دبیر كل سازمان تسلیم کرد. یعنی الان ایران رسما از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرده است؟

درباره وب سایت

Wars & History
رضا کیانی موحد - محمدحسین پاز
مدیر وب سایت :

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان