جنگها و تاریخ

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

جنگ مدیا

← آمار وب سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


Think,Befor We Act

/ساعتی در خود نگر تا كیستی/ از كجائی وز چه جائی چیستی/ در جهان بهر چه عمری زیستی/ جمع هستی را بزن بر نیستی

فیلمی واقعی از کمین و درگیری پلیس مرزی ایران با قاچاقچیان مواد مخدر طالبان

http://wars-and-history.persiangig.com/485878_10150668482413603_114174778602_9150763_1316698603_n.jpg

واحدهای پلیس مرزی ایران

سالهاست که مرزهای شرقی ایران به تبعیت از اتفاقات افغانستان چهره ی نا امن به خود گرفته اند. از زمانی که افغانستان توسط نیروهای شوروی سابق به اشغال در آمد مشکلات و بدبختی نیز در این مناطق شروع شد. ورود افراطیون وهابی از کشورهای عربی خصوصا عربستان سعودی و تربیت و حمایت مالی و تسلیحاتی آنها توسط شیخ نشینان عربی و آمریکا در شمال پاکستان و جنوب افغانستان ، به معنای واقعی افغانستان را به وزطه ی نابودی کشاند. پس از بیرون رانده شدن نیروهای شوروی، درگیری داخلی بین تندروهای وهابی طالبان و دیگر گروههای افغان آغاز شد. با قدرت گرفتن طالبان در افغانستان و ایجاد یک حکومت به معنای واقعی سیاه و بدوی مشکلات و نا امنی بیشتر از قبل شد،اینبار  با حمله ی ناتو به رهبری آمریکا به افغانستان؛ هرچند طالبان از قدرت به زیر کشیده شد ولی اندیشه طالبانی و نا امنی های آنها هنوز گریبانگیر منطقه است. تجارت مواد مخدر یکی از راههای تامین مالی طالبان می باشد. البته دیگر گروه ها و مجرمان نیز هستند که به علت وضع اقتصادی نا مطلوب به کشت و قاچاق مواد مخدر روی آورده اند.
ایران به عنوان پل ارتباطی افغانستان با اروپا شاهراه اصلی ترانزیت مواد مخدر به این ناحیه تبدیل شد.

و هزاران تن مواد مخدر که ثمره دخالتهای قدرتهای خارجی بود راهی ایران و دیگر نقاط شد.مبارزه با کاروانهای ترانزیت سالهاست در ایران جریان دارد، حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز نیروهای زیادی به جبهه های شرقی ایران برای جنگیدن با قاچاقچیان اعزام می شدند، به خاطر دارم که در زمان قدرت گرفتن طالبان، ادوات سنگین نظامی دولت سابق افغانستان و  ادوات به جا مانده نیروهای شوروی در اختیار این قاچاقچیان قرار گرفته بود و کاروانهای عازم ایران به صورت کاملا مسلح و و همراه با سلاحهای سنگین برای اسکورت می آمدند، تا جاییکه تانک نیز وارد نبرد شد! نیروی پلیس مرزی ایران که
دیگر توان مقابله با این حجم سنگین را نداشت از ارتش ایران تقاضای کمک کرده و با وارد عمل شدن ارتش ایران بسیاری از این ادوات منهدم شده و با بمباران مکانهای این افراد در افغانستان توسط نیروی هوایی ، دیگر خبری از تانک و توپ به میان نیامد، البته تا آنجا که به یاد دارم یک میراژ نیروی هوایی نیز توسط موشکهای پدافند هوایی این افراد هدف قرار گرفت.

ایران در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر در مرزهای شرقی میلیاردها دلار هزینه و تلفات زیادی در این سالها داده است. مبارزه با این اشرار و قاچاقچیان باعث شده است به علت بالا رفتن هزینه و خطر حمل این مواد، آنها را در داخل ایران وارد بازار کنند.

فیلم زیر در مورد اقدامات ایران در این رابطه می باشد و از دقیقه 6:10 به بعد شامل یک فیلم کمین و درگیری نیروهای پلیس مرزی ایران با این قاچاقچیان می باشد، نیروهای ایرانی به مدت یک شبانه روز در محل به انتظار کاروان مورد نظر کمین کرده و در نهایت با آنها درگیر می شوند، این فیلم توسط 2 و یا احتمالا 3 فیلم بردار که همراه با نیروها هستند، گرفته شده است و سختی ، تلاش و فداکاری این نیروها در مزبانی و مبارزه با این مواد خانمانسوز را نشان می دهد.


دریافت  Download


محمدحسین پاز

در صورت استفاده در سایر وبلاگها و سایتها لینک مطلب در Wars and history و نام نویسنده و یا مترجم را ذکر کنید.درباره وب سایت

Wars & History
رضا کیانی موحد - محمدحسین پاز


دوستان عزیز توجه دارند که چون ما تا به امروز (27 بهمن 93) کامنت زیادی دریافت نمی کردیم هیچ قاعده و قانونی هم برای خوانندگان اینجا نداشتیم. الان که یکی دو هفته است بعضی از عزیزان اینجا رو با سیرک اشتباه گرفتن مجبور شدیم که چند تا قانون جدید رو برای کسانی که قصد کامنت گذاشتن دارند بگذاریم که البته واضحه که این وسط خشک و تر با هم می سوزند.
اما دوستانی که قصد دارید برای مطالب این وبلاگ کامنتی بنگارید به ده فرمان کامنت گذاری ما توجه داشته باشید:

قانون اول- هر کامنتی که بدون نام باشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم. پس قبل از هر چیز اسم مبارکتون رو برای کامنتی که می نویسید وارد کنید.
قانون دوم- هرکامنتی که با اسم مستعار باشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم. حال چه اسم مستعار فارسی مثل اصغر پلنگ و صغرا چپول چه اسم مستعار لاتین مثل warhorse و غیره... دوستانی که کامنت می گذارند لطف کن نام و نام خانوادگی شون رو به زبون فارسی دری و کامل وارد کنن.
قانون سوم- هر کامنتی که بدون ایمیل آدرس باشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم. حالا ایمیل آدرس به چه دردی می خوره؟ دوستانی که خواستند کامنت بذارند خودشون متوجه خواهندشد. پس لطف کنید یه ایمیل واقعی که جواب می دید بنویسید. اگر آدرسی ایمیلی که نوشتید به ایمیل های بنده جواب نداد کامنتی که گذاشتید پاک خواهدشد.
قانون چهارم- هر کامنتی که به موضوع مطلب پست شده مربوط نباشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم. اگر درخواستی یا سوال بی ربط به موضوع مورد بحث دارید لطف کنید در صندوق پیام وبلاگ قرارش بدید. در ضمن اگر در صندوق پیام وبلاگ پیامی برام گذاشتید یادتون باشه که شماره تلفون همراه هم آخر پیام تون درج کنید. پیامی که تلفن همراه نداشته باشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم.
قانون پنجم- هر کامنتی که با فونت لاتین (فیلنگلیش یا پلینگیلیش یا هرچی) نوشته شده باشه بدون اینکه بخونمش پاکش می کنم. اگر کی برد محترم تون فونت فارسی نداره لطف کنید به زبان انگلیسی کامنت بذارید.
قانونششم- دوستانی که کامنت خصوصی هم می گذارند از شمول این قوانین مستثنا نیستند و اگر موارد بالا را رعایت نکرده باشند کامنتهاشون رو بدون اینکه بخونم پاک می کنم.
قانون هفتم- هر کامنتی که دارای القاب توهین آمیز یا افترا به مسئولین محترم کشور باشد بلافاصله پاکش می کنم.
قانون هشتم- هر کامنتی که دارای القاب توهین آمیز نسبت به القیت های مذهبی (اهل سنت، مسیحی، یهودی وغیره) و یا اقلیتهای قومی (ترک، کرد، بلوچ و غیره) باشد بلافاصله پاکش می کنم.
قانون نهم- این قوانین عطف بما سبق می شوند.
قانون دهم- دوستان قدیمی هم شامل تمام موارد بالا می شوند. نگید که نگفتی.
در آخر هم از دوستانی که خیلی وقت و حوصله ی شوخی دارن تقاضا می کنم به سایتهایی مثل فیس بوک یا کلوب مهاجرت کنند و بذارن ما با گرفتاری های خودمون سرمون گرم باشه.

http://wars-and-history.com/post/1004
مدیر وب سایت :

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان